One of the notable characters from Maji de Watashi ni Koi Shinasai!, Koyuki Sakakibara is recognized for quadril / depois do quadril branco hair and rosa eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 27297 |
|---|---|
| Nome | Koyuki Sakakibara |
| Outros Nomes | 榊原 小雪 (さかきばら こゆき) |
| Papel | Sub |
| Primary Assignment | Maji de Watashi ni Koi Shinasai! |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Minami Hokuto, 北都南, ほくと みなみ |
| Tags | school uniform, bow |
| Personalidade | |
| Height | 165cm |
| Birthday | July 1 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Bust | 88cm |
| Waist | 59cm |
| Hips | 87cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Koyuki Sakakibara
Perfil
Koyuki Sakakibara is a character from Maji de Watashi ni Koi Shinasai!.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Rosa eyes and Branco hair that is Quadril / Depois do Quadril length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Rosa | |
| Cor de Cabelo | Branco | |
| Comprimento do Cabelo | Quadril / Depois do Quadril | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Maji de Watashi ni Koi Shinasai! (2009)
Maji de Watashi ni Koishinasai! (Series) (2009)
Maji de Watashi ni Koi Shinasai! (Anime) (2011)
Maji de Watashi ni Koi Shinasai! S (2012)
Maji de Watashi ni Koi Shinasai! A (2013)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| theqngnsng joined |

Facebook 