Mia Taylor is a não classificado character from Love Live! School Idol Festival ALL STARS known for até o pescoço loiro / amarelo hair and azul eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 109585 |
|---|---|
| Nome | Mia Taylor |
| Outros Nomes | ミア・テイラー |
| Papel | Não Classificado |
| Primary Assignment | Love Live! School Idol Festival ALL STARS |
| Tipo de Mídia | jogo mobile |
| Dublado Por | Shuu Uchida, 内田秀, うちだ しゅう |
| Tags | school uniform, jacket |
| Personalidade | |
| Birthday | December 6 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Height | 156cm |
| Bust | 80cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 80cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
7 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Mia Taylor
Perfil
Mia Taylor is a character from Love Live! School Idol Festival ALL STARS.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Azul eyes and Loiro / Amarelo hair that is Até o Pescoço length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Loiro / Amarelo | |
| Comprimento do Cabelo | Até o Pescoço | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Love Live! (Series) (2010)
Love Live! School Idol Festival ALL STARS (2019)
Love Live! Nijigasaki High School Idol Club 2nd Season (2022)
Nijiyon Animation (2023)
Nijiyon Animation 2 (2024)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| Y153 joined |
10
50
1
2
Facebook 