One of the notable characters from Kyonyuu Fantasy, Roxanne De Desir is recognized for até a cintura preto hair and castanho eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 19114 |
|---|---|
| Nome | Roxanne De Desir |
| Outros Nomes | ロクサーヌ・ド・デジール |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Kyonyuu Fantasy |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Hasumi Itou, 伊藤葉純, いとう はすみ |
| Tags | detached sleeves, shawl, open shirt, sandals, dress, tiara, hair intakes, mole, veil, crown, queen |
| Personalidade | |
| Height | 163cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 88cm |
| Weight | 55kg |
| Bust | 105cm |
| Cup Size | K |
Menu
|
|
| Day | |
6 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
5 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
3 Character of the Month nominations |
|
Roxanne De Desir
Perfil
Roxanne De Desir is a character from Kyonyuu Fantasy.
They have been indexed as Feminino Adulto with Castanho eyes and Preto hair that is Até a Cintura length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Castanho | |
| Cor de Cabelo | Preto | |
| Comprimento do Cabelo | Até a Cintura | |
| Idade Aparente | Adulto | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Kyonyuu Fantasy (2009)
Kyonyuu Fantasy (Series) (2009)
Kyonyuu Fantasy Gaiden (2011)
Kyonyuu Fantasy Gaiden 2 (2013)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| Xaterrozad joined |
| abuuuu joined |
3
47
13
57
Facebook 