Noel is an unsorted character from Yami to Hikari no Sanctuary known for very long 金发 hair and 綠色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 105259 |
|---|---|
| Name | Noel |
| Other Names | ノエル |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Yami to Hikari no Sanctuary |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Mashiro Kazahana, 風花ましろ, かざはな ましろ |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 162cm |
| Bust | 87cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 88cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Noel
Profile
Noel is a character from Yami to Hikari no Sanctuary.
They have been indexed as 女性 青少年 with 綠色 eyes and 金发 hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 綠色 | |
| 头发颜色 | 金发 | |
| 头发长度 | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| LadyDB joined |
50
12
Facebook 
Yami to Hikari no Sanctuary