Chikuwa appears in Torikago Scrap March as an unsorted character with 脖子 橙色 hair, 红色 eyes, and animal ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 119705 |
|---|---|
| Name | Chikuwa |
| Other Names | チクワ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Torikago Scrap March |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Akane Fujita, 藤田茜, ふじたあかね |
| Tags | dress, twintails, sandals, purse, tail, fang, twin ahoge, bracelet, hair ornament, cat ears, neko, sailor collar |
| Personality | |
| Birthday | November 26 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Height | 123cm |
| Weight | 25kg |
| Bust | 60cm |
| Waist | 48cm |
| Hip | 63cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chikuwa
Profile
Chikuwa is a character from Torikago Scrap March.
They have been indexed as 女性 孩子 with 红色 eyes and 橙色 hair that is 脖子 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 红色 | |
| 头发颜色 | 橙色 | |
| 头发长度 | 脖子 | |
| Apparent Age | 孩子 | |
| 猫耳 | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| splorg33 joined |
| kokolia joined |

Facebook 
Torikago Scrap March