One of the notable characters from Roppongi Sadistic Night, Yoshika Amami is recognized for hair up / indeterminate 粉红色 hair and 黄色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 136160 |
|---|---|
| Name | Yoshika Amami |
| Other Names | 天海 ヨシカ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Roppongi Sadistic Night |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Yuki Yagi, 八木侑紀, やぎ ゆき |
| Tags | bun, skirt |
| Personality | |
| Birthday | October 31 |
| Sign | Scorpio ♏ |
| Height | 160cm |
| Bust | 91cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 89cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yoshika Amami
Profile
Yoshika Amami is a character from Roppongi Sadistic Night.
They have been indexed as 女性 成人 with 黄色 eyes and 粉红色 hair that is Hair Up / Indeterminate length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 黄色 | |
| 头发颜色 | 粉红色 | |
| 头发长度 | Hair Up / Indeterminate | |
| Apparent Age | 成人 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| splorg33 joined |
| kokolia joined |

Facebook 