Maria Tokudera appears in Roppongi Sadistic Night as a supporting character with 齐腰 黑色 hair and 蓝色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 136171 |
|---|---|
| Name | Maria Tokudera |
| Other Names | 徳寺マリア |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | Roppongi Sadistic Night |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Sayaka Kikuchi, 菊池紗矢香, きくち さやか |
| Tags | curly hair, skirt, pumps, earrings |
| Personality | |
| Birthday | July 21 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 164cm |
| Bust | 86cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 83cm |
| Blood Type | AB |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Maria Tokudera
Profile
Maria Tokudera is a character from Roppongi Sadistic Night.
They have been indexed as 女性 成人 with 蓝色 eyes and 黑色 hair that is 齐腰 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 蓝色 | |
| 头发颜色 | 黑色 | |
| 头发长度 | 齐腰 | |
| Apparent Age | 成人 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| splorg33 joined |
| kokolia joined |

Facebook 