Chisato Kagurazaka appears in Virtua Call Chronicle as an unsorted character with 脖子 橙色 hair and 红色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 13744 |
|---|---|
| Name | Chisato Kagurazaka |
| Other Names | 神楽坂 ちさと |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Virtua Call Chronicle |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yukari Honma, 本間ゆかり, ほんま ゆかり |
| Tags | bow, bag |
| Personality | |
| Blood Type | O |
| Bust | 96cm |
| Waist | 62cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chisato Kagurazaka
Profile
Chisato Kagurazaka is a character from Virtua Call Chronicle.
They have been indexed as 女性 成人 with 红色 eyes and 橙色 hair that is 脖子 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 红色 | |
| 头发颜色 | 橙色 | |
| 头发长度 | 脖子 | |
| Apparent Age | 成人 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| splorg33 joined |
| kokolia joined |
| johnphillipelliott joined |
ra2i3l faved The Strongest Job Is Apparently Not a Hero or a Sage, but an Appraiser (Provisional)!
|

Facebook 
Virtua Call Chronicle
ra2i3l faved