☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 17805 |
|---|---|
| Name | Minato Shimoyanagi |
| Other Names | 下柳 港 (しもやなぎ みなと) |
| Role | Supporting |
| Primary Assignment | @HoneyComing RoyalSweet |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Minami Hokuto, 北都南, ほくと みなみ |
| Tags | maid, headdress, twintails, ribbon, chibi, ahoge |
| Personality | |
| Height | 160cm |
| Bust | 87cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 89cm |
| Birthday | September 18 |
| Sign | Virgo ♍ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Minato Shimoyanagi
Profile
Anime girl Minato Shimoyanagi is a character from @HoneyComing RoyalSweet.
They have been indexed as 女性 青少年 with 蓝色 eyes and 红色 hair that is 齐肩 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 蓝色 | |
| 头发颜色 | 红色 | |
| 头发长度 | 齐肩 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations | Relations Graph
Servant of Mitsutaka Saionji
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
| aiood8 joined |

Facebook 

HoneyComing
@HoneyComing RoyalSweet