One of the notable characters from Aneimo Neo Second Sisters, Nana Hinata is recognized for 齐胸 棕色 hair and 紫色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 19969 |
|---|---|
| Name | Nana Hinata |
| Other Names | 日向 七菜 (ひなた なな) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Aneimo Neo Second Sisters |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Yuka Inokuchi, 猪口有佳, いのくち ゆか |
| Tags | school uniform, stockings |
| Personality | |
| Height | 154cm |
| Bust | 92cm |
| Waist | 62cm |
| Hip | 88cm |
| Blood Type | B |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nana Hinata
Profile
Nana Hinata is a character from Aneimo Neo Second Sisters.
They have been indexed as 女性 青少年 with 紫色 eyes and 棕色 hair that is 齐胸 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 紫色 | |
| 头发颜色 | 棕色 | |
| 头发长度 | 齐胸 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| splorg33 joined |
| kokolia joined |

Facebook 
Aneimo Neo Second Sisters