One of the notable characters from Eternal Aseria Special Edition, Tokimi Kurahashi is recognized for very long 棕色 hair and 红色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 22050 |
|---|---|
| Name | Tokimi Kurahashi |
| Other Names | 倉橋 時深 (くらはし ときみ) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Eternal Aseria Special Edition |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | fan, hairband, hair bell, sword, shrine maiden |
| Personality | |
| Height | 155cm |
| Weight | 41kg |
| Bust | 69cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 71cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Tokimi Kurahashi
Profile
Tokimi Kurahashi is a character from Eternal Aseria Special Edition.
They have been indexed as 女性 孩子 with 红色 eyes and 棕色 hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 红色 | |
| 头发颜色 | 棕色 | |
| 头发长度 | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | 孩子 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| johnphillipelliott joined |
ra2i3l faved The Strongest Job Is Apparently Not a Hero or a Sage, but an Appraiser (Provisional)!
|

Facebook 
Aselia the Eternal -The Spirit of Eternity Sword-
Eternal Aseria Special Edition
ra2i3l faved