Juzumarutsunetsugu is an unsorted character from Miko-san to Issho! ~Ikenai Gohoushi Funsenki~ known for very long 金发 hair and 红色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 22077 |
|---|---|
| Name | Juzumarutsunetsugu |
| Other Names | 数珠丸恒次 (じゅずまるつねつぐ) 愛称:たま |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Miko-san to Issho! ~Ikenai Gohoushi Funsenki~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Ringo Aoba, 青葉りんご, あおば りんご |
| Tags | chibi, shrine maiden, curly hair, horns |
| Personality | |
| Height | 145cm |
| Weight | 38kg |
| Bust | 68cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 62cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Juzumarutsunetsugu
Profile
Juzumarutsunetsugu is a character from Miko-san to Issho! ~Ikenai Gohoushi Funsenki~.
They have been indexed as 女性 青少年 with 红色 eyes and 金发 hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 红色 | |
| 头发颜色 | 金发 | |
| 头发长度 | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No | (Yes) |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| LadyDB joined |
| lmntrix joined |
| MeiMeiMei joined |

Facebook 
Miko-san to Issho! ~Ikenai Gohoushi Funsenki~