☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 24028 |
|---|---|
| Name | Yuuna Hagiura |
| Other Names | 萩浦 優奈 (はぎうら ゆうな) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Sansha Mendan ~Rensa Suru Chijoku Choukyou no Gakuen~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | tie, ponytail, hair ribbon |
| Personality | |
| Bust | 90cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 87cm |
| Role | Art teacher |
Menu
|
|
| Day | |
2 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
2 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
2 Character of the Month nominations |
|
Yuuna Hagiura
Profile
Anime girl Yuuna Hagiura is a character from Sansha Mendan ~Rensa Suru Chijoku Choukyou no Gakuen~.
They have been indexed as 女性 青少年 with 黄色 eyes and 蓝色 hair that is 齐肩 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 黄色 | |
| 头发颜色 | 蓝色 | |
| 头发长度 | 齐肩 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations | Relations Graph
Twin sister of Aina Hagiura
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
1 given by ichiroh 1 month(s) ago
Kawaii or NOT?!
| cheek joined |
| Animo joined |
| Candycane42067 joined |
| yy240126 joined |
1
21
32
Facebook 

Sansha Mendan ~Rensa Suru Chijoku Choukyou no Gakuen~