Ruria Ebihara appears in Virtua Call Chronicle as an unsorted character with very long 金发 hair and 粉红色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 30466 |
|---|---|
| Name | Ruria Ebihara |
| Other Names | 海老原 るりあ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Virtua Call Chronicle |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Misa Hirose, 広瀬美沙, ひろせ みさ |
| Tags | twintails, hair ribbons, curly hair, bow |
| Personality | |
| Blood Type | A |
| Bust | 76cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 80cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ruria Ebihara
Profile
Ruria Ebihara is a character from Virtua Call Chronicle.
They have been indexed as 女性 孩子 with 粉红色 eyes and 金发 hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 粉红色 | (红色) |
| 头发颜色 | 金发 | |
| 头发长度 | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | 孩子 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| LadyDB joined |

Facebook 
Virtua Call Chronicle