Kaede Kiryuu is an unsorted character from Kyouiku Shidou known for 齐肩 蓝色 hair and 紫色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 55567 |
|---|---|
| Name | Kaede Kiryuu |
| Other Names | 桐生 楓(きりゅう かえで) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Kyouiku Shidou |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | |
| Tags | tie, school uniform, sneakers, cheek curls, twin ahoge |
| Personality | |
| Height | 162cm |
| Bust | 90cm |
| Waist | 58cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kaede Kiryuu
Profile
Kaede Kiryuu is a character from Kyouiku Shidou.
They have been indexed as 女性 青少年 with 紫色 eyes and 蓝色 hair that is 齐肩 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 紫色 | |
| 头发颜色 | 蓝色 | |
| 头发长度 | 齐肩 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| splorg33 joined |
| kokolia joined |
| johnphillipelliott joined |
ra2i3l faved The Strongest Job Is Apparently Not a Hero or a Sage, but an Appraiser (Provisional)!
|
32
23
Facebook 
Kyouiku Shidou
ra2i3l faved