Sachi Mitsurugi is an unsorted character from St Brunhilde Girls Knight Academy known for 齐腰 橙色 hair and 紫色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 63807 |
|---|---|
| Name | Sachi Mitsurugi |
| Other Names | 御剣 幸 (みつるぎ さち) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | St Brunhilde Girls Knight Academy |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Airi Ishihara, 石原 愛依梨, いしはら あいり |
| Tags | school uniform, bow, hair ribbons, cheek curls, armor, curly hair |
| Personality | |
| Height | 162cm |
| Bust | 92cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sachi Mitsurugi
Profile
Sachi Mitsurugi is a character from St Brunhilde Girls Knight Academy.
They have been indexed as 女性 青少年 with 紫色 eyes and 橙色 hair that is 齐腰 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 紫色 | |
| 头发颜色 | 橙色 | |
| 头发长度 | 齐腰 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| splorg33 joined |
| kokolia joined |
| johnphillipelliott joined |
ra2i3l faved The Strongest Job Is Apparently Not a Hero or a Sage, but an Appraiser (Provisional)!
|
5
10
Facebook 
St Brunhilde Girls Knight Academy
ra2i3l faved