One of the notable characters from Moero Chronicle, Imp is recognized for very long 灰色 hair, 粉红色 eyes, and elf ears.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 70617 |
|---|---|
| Name | Imp |
| Other Names | インプ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Moero Chronicle |
| Media Type | video game |
| Voiced By | |
| Tags | scythe, stockings, mini skirt, midriff, wings, tail, belt, garter belt, boots, collar, pointy ears, twintails |
| Personality | |
| Bust | 88cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 88cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Imp
Profile
Imp is a character from Moero Chronicle.
They have been indexed as 女性 青少年 with 粉红色 eyes and 灰色 hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 粉红色 | |
| 头发颜色 | 灰色 | |
| 头发长度 | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | Elf |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| wgiybat joined |
Elias faved Seven Senses of the Reunion
|
| Alxdna joined |
60
20
Facebook 
Moero Chronicle
MegaMiracle Force
Elias faved