Cerberus is a character from Moero Chronicle featuring very long 紫色 hair, 紫色 eyes, and animal ears.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 70954 |
|---|---|
| Name | Cerberus |
| Other Names | ケルベロス |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Moero Chronicle |
| Media Type | video game |
| Voiced By | |
| Tags | dog ears, beret, midriff, skirt, plaid, stockings, chain, tail, collar, facial mark |
| Personality | |
| Bust | 61cm |
| Waist | 48cm |
| Hip | 78cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Cerberus
Profile
Cerberus is a character from Moero Chronicle.
They have been indexed as 女性 青少年 with 紫色 eyes and 紫色 hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 紫色 | |
| 头发颜色 | 紫色 | |
| 头发长度 | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | Animal |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| lmntrix joined |
| MeiMeiMei joined |
| Ggnoobg joined |

Facebook 
Moero Chronicle