Miharu-shishou is a character from Naoko Anekouji and the Silver God of Death featuring very long 棕色 hair and 红色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 72769 |
|---|---|
| Name | Miharu-shishou |
| Other Names | ミハル師匠, Master Miharu |
| Role | Sub |
| Primary Assignment | Naoko Anekouji and the Silver God of Death |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Shiho Kawaragi, 河原木志穂, かわらぎ しほ |
| Tags | side ponytail, necklace, jeans, boots |
| Personality | |
| Height | 166cm |
| Bust | 84cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 83cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Miharu-shishou
Profile
Miharu-shishou is a character from Naoko Anekouji and the Silver God of Death.
They have been indexed as 女性 成人 with 红色 eyes and 棕色 hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 红色 | |
| 头发颜色 | 棕色 | |
| 头发长度 | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | 成人 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| lmntrix joined |
| MeiMeiMei joined |
3
44
28
53
Facebook 
Naoko Anekouji and the Silver God of Death