☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 73597 |
|---|---|
| Name | Hina Narita |
| Other Names | 成田 陽菜 (なりた ひな) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Chijoku no Seifuku |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Maya Suzuya, 鈴谷 まや, すずや まや |
| Tags | school uniform, stockings, hair ribbon |
| Personality | |
| Height | 156cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 86cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hina Narita
Profile
Anime girl Hina Narita is a character from Chijoku no Seifuku.
They have been indexed as 女性 青少年 with 粉红色 eyes and 橙色 hair that is 齐胸 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 粉红色 | |
| 头发颜色 | 橙色 | |
| 头发长度 | 齐胸 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations | Relations Graph
Younger Sister of Akemi Tokuzawa
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Family Tree
Most liked six word reviews
Tribute
1 given by ichiroh 1 month(s) ago
Kawaii or NOT?!
| foxmedik joined |
12
Facebook 

Chijoku no Seifuku