Satsuki Himeno appears in Haru Uso -Passing Memories- as one of the main characters with very long 粉红色 hair and 蓝色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 75107 |
|---|---|
| Name | Satsuki Himeno |
| Other Names | 姫野 桜月 (ひめの さつき) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Haru Uso -Passing Memories- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Ai Shimizu, 清水愛, しみず あい |
| Tags | school uniform, stockings, hair ribbons |
| Personality | |
| Height | 158cm |
| Weight | 47kg |
| Bust | 86cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Satsuki Himeno
Profile
Satsuki Himeno is a character from Haru Uso -Passing Memories-.
They have been indexed as 女性 青少年 with 蓝色 eyes and 粉红色 hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 蓝色 | |
| 头发颜色 | 粉红色 | |
| 头发长度 | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| paskaperse joined |

Facebook 
Haru Uso -Passing Memories-