Kuruha Amou is a character from Idol Incidents featuring 脖子 粉红色 hair and 黄色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 78440 |
|---|---|
| Name | Kuruha Amou |
| Other Names | 天羽 くるは(あもう くるは) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Idol Incidents |
| Media Type | 动画 |
| Voiced By | Yuri Yoshida, 吉田有里, よしだ ゆーり |
| Tags | |
| Personality | |
| Age | 13 |
| Height | 142cm |
| Weight | 36kg |
| Bust | 72cm |
| Waist | 52cm |
| Hip | 73cm |
| Birthday | March 2 |
| Sign | Pisces ♓ |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kuruha Amou
Profile
Kuruha Amou is a character from Idol Incidents.
They have been indexed as 女性 青少年 with 黄色 eyes and 粉红色 hair that is 脖子 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 黄色 | |
| 头发颜色 | 粉红色 | |
| 头发长度 | 脖子 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Idol Incidents