Ichigo Kagurazaka is a character from Kanzen Jikan Teishi ~Muriyari Jikan o Todomerareta Sekai de Hamerareru Onna-tachi~ featuring 脖子 粉红色 hair and 蓝色 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 83123 |
|---|---|
| Name | Ichigo Kagurazaka |
| Other Names | 神楽坂 苺 (かぐらざか いちご) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Kanzen Jikan Teishi ~Muriyari Jikan o Todomerareta Sekai de Hamerareru Onna-tachi~ |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Kasumi Yomogi, 蓬かすみ, よもぎ かすみ |
| Tags | |
| Personality | |
| Height | 150cm |
| Bust | 74cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 77cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ichigo Kagurazaka
Profile
Ichigo Kagurazaka is a character from Kanzen Jikan Teishi ~Muriyari Jikan o Todomerareta Sekai de Hamerareru Onna-tachi~.
They have been indexed as 女性 青少年 with 蓝色 eyes and 粉红色 hair that is 脖子 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 蓝色 | |
| 头发颜色 | 粉红色 | |
| 头发长度 | 脖子 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| LadyDB joined |

Facebook 
Kanzen Jikan Teishi ~Muriyari Jikan o Todomerareta Sekai de Hamerareru Onna-tachi~