Touka Araya appears in See you at other side of the moon as one of the main characters with 脖子 棕色 hair and 红色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 93488 |
|---|---|
| Name | Touka Araya |
| Other Names | 新谷 灯華(あらや とうか) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | See you at other side of the moon |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Harumi Sakurai, 櫻井浩美, さくらい はるみ |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | February 22 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 162cm |
| Weight | 51kg |
| Bust | 89cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 84cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Touka Araya
Profile
Touka Araya is a character from See you at other side of the moon.
They have been indexed as 女性 青少年 with 红色 eyes and 棕色 hair that is 脖子 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 红色 | |
| 头发颜色 | 棕色 | |
| 头发长度 | 脖子 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| fille996 joined |
| 258258258 joined |

Facebook 
See you at other side of the moon