Dine is a character from Millennium War Aigis featuring very long 金发 hair and 綠色 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 94022 |
|---|---|
| Name | Dine |
| Other Names | ディーネ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Millennium War Aigis |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | |
| Tags | armor, sash, mace, heavy weapons, shield, half ponytail, ahoge |
| Personality | |
| Height | 170cm |
| Bust | 121cm |
| Waist | 61cm |
| Hip | 93cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Dine
Profile
Dine is a character from Millennium War Aigis.
They have been indexed as 女性 成人 with 綠色 eyes and 金发 hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 綠色 | |
| 头发颜色 | 金发 | |
| 头发长度 | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | 成人 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Millennium War Aigis