Inori Shinonome is one of the main characters from Akatoki 2! -Tsumugu Mahou to Koboreru Hikari- known for 齐腰 橙色 hair and 蓝色 eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98598 |
|---|---|
| Name | Inori Shinonome |
| Other Names | 篠之目 依乃里 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Akatoki 2! -Tsumugu Mahou to Koboreru Hikari- |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Sayaka Matsuyama, 松山 紗香, まつやま さやか |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | September 15 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Height | 158cm |
| Bust | 84cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Inori Shinonome
Profile
Inori Shinonome is a character from Akatoki 2! -Tsumugu Mahou to Koboreru Hikari-.
They have been indexed as 女性 青少年 with 蓝色 eyes and 橙色 hair that is 齐腰 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 蓝色 | |
| 头发颜色 | 橙色 | |
| 头发长度 | 齐腰 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| LadyDB joined |
| lmntrix joined |
| MeiMeiMei joined |

Facebook 
Akatoki 2! -Tsumugu Mahou to Koboreru Hikari-