Itsuki is one of the main characters from Transforming Girls known for 齐腰 蓝色 hair and 蓝色 eyes.
☰ Links
![]()
|
|
| ID | 121938 |
|---|---|
| Name | Itsuki |
| Other Names | 衣月 |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Transforming Girls |
| Media Type | 动画 |
| Voiced By | Kana Hanazawa, 花澤香菜, はなざわ かな |
| Tags | school uniform, blunt bangs, mole, thighhighs, hime cut |
| Personality | |
| Birthday | July 5 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 163cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 62cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Itsuki
Profile
Itsuki is a character from Transforming Girls.
They have been indexed as 女性 青少年 with 蓝色 eyes and 蓝色 hair that is 齐腰 length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| 性别 | 女性 | |
| 眼睛的颜色 | 蓝色 | |
| 头发颜色 | 蓝色 | |
| 头发长度 | 齐腰 | |
| Apparent Age | 青少年 | |
| 猫耳 | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
1
1
Facebook 
Transforming Girls