One of the notable characters from Shoujo Kyouiku, Nana Shiraishi is recognized for kurz braun hair and orange eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 110589 |
|---|---|
| Name | Nana Shiraishi |
| Other Names | 白石那奈 |
| Role | Unsortiert |
| Primary Assignment | Shoujo Kyouiku |
| Medientyp | h-game |
| Gesprochen von | Yumiko Nishino, 西野ゆみこ, にしの ゆみこ |
| Tags | school uniform, side ponytail |
| Persönlichkeit | |
| Height | 153cm |
| Weight | 45kg |
| Bust | 75cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 78cm |
Menü
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nana Shiraishi
Profil
Nana Shiraishi is a character from Shoujo Kyouiku.
They have been indexed as Weiblich Teen with Orange eyes and Braun hair that is Kurz length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Orange | |
| Haarfarbe | Braun | |
| Haarlänge | Kurz | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
1 
Facebook 
Shoujo Kyouiku