One of the notable characters from Valkyrie Drive Bhikkhuni, Echigoya is recognized for schulterlang rot hair and orange eyes.
☰ Links
|
|
| ID | 113733 |
|---|---|
| Name | Echigoya |
| Other Names | 越後屋 |
| Role | Unsortiert |
| Primary Assignment | Valkyrie Drive Bhikkhuni |
| Medientyp | videospiel |
| Gesprochen von | Ai Kakuma, 加隈亜衣, かくま あい |
| Tags | |
| Persönlichkeit | |
| Birthday | May 20 |
| Sign | Taurus ♉ |
| Height | 149cm |
| Bust | 85cm |
| Waist | 56cm |
| Hip | 80cm |
| Blood Type | A |
Menü
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Echigoya
Profil
Echigoya is a character from Valkyrie Drive Bhikkhuni.
They have been indexed as Weiblich Teen with Orange eyes and Rot hair that is Schulterlang length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Orange | |
| Haarfarbe | Rot | |
| Haarlänge | Schulterlang | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.


Facebook 
Valkyrie Drive Bhikkhuni