|
☰ Links
|
|
| ID | 2472 |
|---|---|
| Name | Sekai Saionji |
| Other Names | 西園寺 世界, さいおんじ せかい |
| Role | Protagonist |
| Primary Assignment | School Days |
| Medientyp | anime |
| Gesprochen von | Shiho Kawaragi, 河原木志穂, かわらぎ しほ |
| Tags | stockings, ribbon, ahoge, school uniform, yandere |
| Persönlichkeit | |
| Birthday | December 7 |
| Sign | Sagittarius ♐ |
| Star Sign | Sagittarius |
| Height | 155cm |
| Blood Type | B |
| Bust | 84cm |
| Waist | 62cm |
| Hip | 86cm |
Menü
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
8 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
6 Character of the Month nominations |
|
Sekai Saionji
Profil
Anime girl Sekai Saionji is a character from School Days.
They have been indexed as Weiblich Teen with Grau eyes and Schwarz hair that is Brustlänge length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Grau | (Blau) |
| Haarfarbe | Schwarz | (Braun) |
| Haarlänge | Brustlänge | (Schulterlang) |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen | Relations Graph
Daughter of Youko Saionji
Appears as | Edit Assignments
School Days (Series) (2005)
School Days (2005)
Summer Days (2006)
School Days (2007)
Cross Days (2010)
Shiny Days (2012)
Quotes | View all 316 | Add
|
4 likes
Ah, jeez! Idiot, idiot! |
|
3 likes
So what will you be having, customer? {‰½‚ɂȂ³‚¢‚Ü‚·‚©A‚¨‹q—l(waitress speech)} |
|
2 likes
That's fun! |
|
2 likes
Well, try your best~ |
|
2 likes
I like it! |
|
2 likes
Since I peeked at your cellphone. |
|
2 likes
I was investigating earlier. |
|
2 likes
Hey, how about I support you? |
|
1 likes
Hey~! What are you looking at? |
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Similar Characters
Also from School Days
Kawaii or NOT?!
magefortune rated Yandere Dark Elf: She Chased Me All the Way From Another World! ★
|
| Gamecrazy joined |
| Thunder2223 joined |
68
60
2

Facebook
Play Voice Sample

magefortune rated