|
☰ Links
|
|
| ID | 40599 |
|---|---|
| Name | Kasumi |
| Other Names | かすみ |
| Role | Protagonist |
| Primary Assignment | Dead or Alive 5 |
| Medientyp | videospiel |
| Gesprochen von | Houko Kuwashima, 桑島法子, くわしま ほうこ |
| Tags | stockings, kimono, katana, open shirt, ninja, arm guards, choker, ponytail, cleavage |
| Persönlichkeit | |
| Bust | 89cm |
| Birthday | February 23 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Age | 19 |
| Height | 158cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | A |
| Occupation | Runaway ninja |
| Hobbies | Fortune telling |
| Likes | Strawberry mille-feuille |
Menü
|
|
| Day | |
8 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
7 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
1 Character of the Month nominations |
|
Kasumi
Profil
Anime girl Kasumi is a character from Dead or Alive 5.
They have been indexed as Weiblich Teen with Braun eyes and Braun hair that is Zur Taille length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Braun | |
| Haarfarbe | Braun | |
| Haarlänge | Zur Taille | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen | Relations Graph
Younger Sister of Hayate
Younger Sister of Ayane
Niece of Raidou
Daughter of Ayame
Daughter of Shiden
Appears as | Edit Assignments
Dead or Alive (1996)
Dead or Alive (Series) (1997)
Dead or Alive 4 (2005)
Queen's Blade (Series) (2007)
Queen's Gate: Spiral Chaos (2011)
Dead or Alive 5 (2012)
Dead or Alive Xtreme 3 (2016)
Warriors All-Stars (2017)
Azur Lane (2017)
Dead or Alive 6 (2019)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Kawaii or NOT?!
| BlocksBoss joined |
26
89
55
86
Facebook 