|
☰ Links
|
|
| ID | 60970 |
|---|---|
| Name | Chihiro Fujisaki |
| Other Names | 不二咲千尋, ふじさき ちひろ, Ultimate Programmer |
| Role | Nebenfigur |
| Primary Assignment | Danganronpa: Trigger Happy Havoc |
| Medientyp | videospiel |
| Gesprochen von | Kouki Miyata, 宮田幸季, みやた こうき |
| Gesprochen von | Dorothy Elias-Fahn, Dorothy Elias, Dorothy Fahn |
| Gesprochen von | Kara Edwards, Janet Mason, |
| Tags | school uniform, hacker |
| Persönlichkeit | |
| Birthday | March 14 |
| Sign | Pisces ♓ |
| Height | 148cm |
| Weight | 41kg |
| Bust | 70cm |
| Blood Type | O |
Menü
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
6 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
2 Character of the Month nominations |
|
Chihiro Fujisaki
Profil
Anime girl Chihiro Fujisaki is a character from Danganronpa: Trigger Happy Havoc.
They have been indexed as Weiblich Teen with Braun eyes and Braun hair that is Kinnlang length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | (Männlich) |
| Augenfarbe | Braun | |
| Haarfarbe | Braun | |
| Haarlänge | Kinnlang | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen | Relations Graph
Creator of Chiaki Nanami
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Kawaii or NOT?!
SKyongmania faved Minna no Iku New Academy ~Momoiro Oppai Kenshuuroku~
|
3
9
Facebook 
Danganronpa: Trigger Happy Havoc
Danganronpa (Series)
SKyongmania faved