One of the notable characters from Panical Confusion, Maria Tendou is recognized for hüfte oder länger blond / gelb hair and blau eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 71806 |
|---|---|
| Name | Maria Tendou |
| Other Names | 天道 マリア(てんどう マリア) |
| Role | Hauptcharakter |
| Primary Assignment | Panical Confusion |
| Medientyp | h-game |
| Gesprochen von | Mitsu Takashiro, 高城みつ, たかしろ みつ |
| Tags | braid |
| Persönlichkeit | |
| Height | 165cm |
| Bust | 88cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 80cm |
| Likes | Gardening |
Menü
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Maria Tendou
Profil
Maria Tendou is a character from Panical Confusion.
They have been indexed as Weiblich Erwachsen with Blau eyes and Blond / Gelb hair that is Hüfte oder länger length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Blau | |
| Haarfarbe | Blond / Gelb | |
| Haarlänge | Hüfte oder länger | |
| Scheinbares Alter | Erwachsen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Kawaii or NOT?!
| Dovah joined |
| gyyrfhjtev joined |

Facebook 
Panical Confusion