☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 72020 |
|---|---|
| Name | Hijiri Kusakabe |
| Other Names | 草壁 聖 (くさかべ ひじり) |
| Role | Nebenfigur |
| Primary Assignment | Shirogane x Spirits! |
| Medientyp | h-game |
| Gesprochen von | Yumiko Nishino, 西野ゆみこ, にしの ゆみこ |
| Tags | hair streak, suit, tie, belt |
| Persönlichkeit | |
| Height | 166cm |
| Bust | 92cm |
| Waist | 62cm |
| Hip | 82cm |
Menü
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Hijiri Kusakabe
Profil
Anime girl Hijiri Kusakabe is a character from Shirogane x Spirits!.
They have been indexed as Weiblich Teen with Orange eyes and Schwarz hair that is Schulterlang length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Orange | |
| Haarfarbe | Schwarz | |
| Haarlänge | Schulterlang | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder
Kommentar
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.

Facebook 

Shirogane x Spirits!