Shiera Uwaba appears in Zettai Seifuku ☆ Gakuen Kessha Panyanyanda!! as a hauptcharakter character with hüfte oder länger blau hair and gelb eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 72244 |
|---|---|
| Name | Shiera Uwaba |
| Other Names | 上葉 しえら (うわば しえら) |
| Role | Hauptcharakter |
| Primary Assignment | Zettai Seifuku ☆ Gakuen Kessha Panyanyanda!! |
| Medientyp | h-game |
| Gesprochen von | Sahomi Koyama, 小山 さほみ, こやま さほみ |
| Tags | tail, snake, shapeshifter, beret, hairbow, tareme, blunt bangs, hime cut, dress, yandere |
| Persönlichkeit | |
| Height | 155cm |
| Bust | 84cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 83cm |
Menü
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Shiera Uwaba
Profil
Shiera Uwaba is a character from Zettai Seifuku ☆ Gakuen Kessha Panyanyanda!!.
They have been indexed as Weiblich Teen with Gelb eyes and Blau hair that is Hüfte oder länger length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Gelb | (Orange) |
| Haarfarbe | Blau | (Schwarz) |
| Haarlänge | Hüfte oder länger | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Kawaii or NOT?!
| maxike joined |

Facebook 
Zettai Seifuku ☆ Gakuen Kessha Panyanyanda!!