|
☰ Links
|
|
| ID | 112651 |
|---|---|
| Name | Izumi Nogami |
| Other Names | 野上いずみ |
| Role | Antagonist |
| Primary Assignment | Bullied ~Revenge Hypnosis~ |
| Medientyp | ova |
| Gesprochen von | Sakiko Fukata, 深田紗記子, ふかた さきこ |
| Tags | school uniform, side ponytail, bow tie, skirt |
| Persönlichkeit | |
| Height | 159cm |
| Weight | 56kg |
| Bust | 86cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 88cm |
Menü
|
|
| Day | |
4 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
5 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
2 Character of the Month nominations |
|
Izumi Nogami
Profil
Anime girl Izumi Nogami is a character from Bullied ~Revenge Hypnosis~.
They have been indexed as Weiblich Teen with Rot eyes and Braun hair that is Brustlänge length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Rot | |
| Haarfarbe | Braun | |
| Haarlänge | Brustlänge | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen | Relations Graph
Best friend of Minako Sanada
Best friend of Sae Hinata
Enemy of Akitaka Tazaki
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
Zitate | View All
“ Ahh... It's no use... I have no way out of this... This guy totally wants to bring me down. Resistance is futile. In a few more minutes, I will cease to be myself... I will be gone... I'll cease to exist... I'm scared! I'm scared! I'm scared! I'm scared! I'm scared! I'm sorry! I'm sorry for being a bad girl... I won't be myself anymore... I'll be a good girl... So, please... Please forgive me... I'm begging you... Please forgive me. I'll do anything. I don't wanna be gone! No, stop! S-Save me! Daddy! Mommy! Wow... All of my painful feelings are being washed away... It feels warm in my tummy... I feel so happy... I wonder why I have been so against something that feels this good? ”
“ I bet that you enjoyed it. Aren't you awfully taking us for fools? What's wrong? Why are you bending down? You should stick your chest out more. Your hypnosis was good. Good grief... ”
“ The world is a toybox. It consists of me, my friends, and the toys that I play with. Every single one of them is a fool. They are pathetic dolls that are no more than toys for me. There's no way I can stop doing something that feels this good. After all it's fun. Tormenting and hurting people, that is. ”
“ Can't you like, steal from your parents' wallet or something? ”
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Kawaii or NOT?!
| nonono999 joined |
Darkrynthe faved Minami-ke (Series)
|
51
79
86
73
Facebook 
Bullied ~Revenge Hypnosis~
Darkrynthe faved