|
☰ Links
|
|
| ID | 60957 |
|---|---|
| Name | Sayaka Maizono |
| Other Names | 舞園さやか(まいぞの さやか), Ultimate Pop Sensation |
| Role | Nebenfigur |
| Primary Assignment | Danganronpa: Trigger Happy Havoc |
| Medientyp | videospiel |
| Gesprochen von | Makiko Omoto, 大本眞基子, おおもと まきこ |
| Gesprochen von | Dorothy Elias-Fahn, Dorothy Elias, Dorothy Fahn |
| Gesprochen von | Mónica Rial, , |
| Tags | idol, singer, boots, dress, bow, arm bands, microphone |
| Persönlichkeit | |
| Birthday | July 7 |
| Sign | Cancer ♋ |
| Height | 165cm |
| Weight | 49kg |
| Bust | 83cm |
| Blood Type | A |
Menü
|
|
| Day | |
2 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
2 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
4 Character of the Month nominations |
|
Sayaka Maizono
Profil
Anime girl Sayaka Maizono is a character from Danganronpa: Trigger Happy Havoc.
They have been indexed as Weiblich Teen with Blau eyes and Blau hair that is Hüfte oder länger length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Geschlecht | Weiblich | |
| Augenfarbe | Blau | |
| Haarfarbe | Blau | |
| Haarlänge | Hüfte oder länger | |
| Scheinbares Alter | Teen | |
| Tierohren | Nein |
Beziehungen | Relations Graph
Friend of Makoto Naegi
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Bilder | Add
Kommentar
Kawaii or NOT?!
Elias rated Goblin Slayer ★★★★★
|
16
7
Facebook 
Danganronpa: Trigger Happy Havoc
Danganronpa (Series)
Elias rated