|
☰ Links
|
|
| ID | 12086 |
|---|---|
| Name | Chisa Hakosaki |
| Other Names | 箱崎智紗(はこさき ちさ) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Memories Off 6 ~T-Wave~ |
| Media Type | visual novel |
| Voiced By | Aya Hirano, 平野綾, ひらの あや |
| Tags | stockings, bow, school uniform, hair intakes |
| Personality | |
| Birthday | December 23 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 159cm |
| Likes | Animals in general, sweets |
| Dislikes | waterslides |
| Bust | 83cm |
| Waist | 59cm |
| Hip | 85cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Chisa Hakosaki
Profile
Anime girl Chisa Hakosaki is a character from Memories Off 6 ~T-Wave~.
They have been indexed as Female Teen with Blue eyes and Brown hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Blue | |
| Hair Color | Brown | (Gray) |
| Hair Length | Hip / Past Hip | |
| Apparent Age | Teen | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| xxx joined |
| fosi joined |


Facebook 
Memories Off (Series)
Memories Off 6 ~T-Wave~
Memories Off 6: Next Relation