Kaname Wakisaka is an unsorted character from How to Make a Pop Voice Actress known for long black hair and gray eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 98938 |
|---|---|
| Name | Kaname Wakisaka |
| Other Names | 脇坂 かなめ |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | How to Make a Pop Voice Actress |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Ikumi Nakagami, 仲上郁美 , なかがみ いくみ |
| Tags | |
| Personality | |
| Birthday | February 14 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Height | 164cm |
| Bust | 83cm |
| Waist | 58cm |
| Hip | 85cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kaname Wakisaka
Profile
Kaname Wakisaka is a character from How to Make a Pop Voice Actress.
They have been indexed as Female Adult with Gray eyes and Black hair that is To Chest length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Gender | Female | |
| Eye Color | Gray | |
| Hair Color | Black | |
| Hair Length | To Chest | |
| Apparent Age | Adult | |
| Animal Ears | No |
Relations
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| Mohameda41imal joined |

Facebook 
How to Make a Pop Voice Actress