Ruri Oogami is one of the main characters from Pop-up Story: The Origin of Magic and the Academy of the Sacred Tree known for short Белый hair, Красный eyes, and Анимал ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 111869 |
|---|---|
| Name | Ruri Oogami |
| Other Names | ルリ・オオガミ |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Pop-up Story: The Origin of Magic and the Academy of the Sacred Tree |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Kaede Hondo, 本渡楓, ほんど かえで |
| Теги | bunny ears |
| Личность | |
| Birthday | January 18 |
| Sign | Capricorn ♑ |
| Height | 142.2cm |
| Bust | 70cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 73cm |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Ruri Oogami
Профиль
Ruri Oogami is a character from Pop-up Story: The Origin of Magic and the Academy of the Sacred Tree.
They have been indexed as Женщина Ребенок with Красный eyes and Белый hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Красный | |
| Цвет волос | Белый | |
| Длина волос | To Neck | |
| Очевидный Возраст | Ребенок | |
| Уши Животных | Анимал |
Отношения | Relations Graph
Younger Sister of Kirara Oogami
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| wffh joined |
| Feano255 joined |
2 
Facebook 