☰ Links
| Logs
|
|
| ID | 70368 |
|---|---|
| Name | Nina Ichihara |
| Other Names | 市原仁奈, いちはら にな |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | The Idolmaster: Cinderella Girls |
| Media Type | mobile game |
| Voiced By | Misaki Kuno, 久野美咲, くの みさき |
| Теги | skirt, blunt bangs, idol, hoodie |
| Личность | |
| Age | 9 |
| Birthday | February 8 |
| Sign | Aquarius ♒ |
| Height | 128cm |
| Weight | 29kg |
| Bust | 61cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 67cm |
| Blood Type | B |
| Dominant Hand | Left |
| Personality | Perky |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nina Ichihara
Профиль
Anime girl Nina Ichihara is a character from The Idolmaster: Cinderella Girls.
They have been indexed as Женщина Ребенок with желтый eyes and Оранжевый hair that is To Waist length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | желтый | |
| Цвет волос | Оранжевый | |
| Длина волос | To Waist | |
| Очевидный Возраст | Ребенок | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Cinderella Girls (2011)
The Idolmaster Cinderella Girls: Starlight Stage (2015)
Cinderella Girls Gekijou 2nd Season (2017)
The Idolmaster Cinderella Girls: U149 (2023)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images
Comment
Capture Game | What is this? | Hints
Waifu and Imouto systems have now merged into something new, the Family Tree! Explore 19 relationship options, and maintain happiness with your family by chatting with them.
Семейное древо
Most liked six word reviews
Tribute
Kawaii or NOT?!
SuikaRobina rated My Hero Academia ★★★★★
|
| SuikaRobina joined |
8 
Facebook 

SuikaRobina rated