Yayoi Takatsuki appears in The Idolmaster (game) as an unsorted character with short Оранжевый hair and бирюзовый eyes.
See Other Versions of this Character
|
☰ Links
|
|
| ID | 70888 |
|---|---|
| Name | Yayoi Takatsuki |
| Other Names | 高槻やよい (たかつき やよい) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | The Idolmaster (game) |
| Media Type | video game |
| Voiced By | Mayako Nigo, 仁後真耶子, にご まやこ |
| Теги | shorts, midriff, blunt bangs, twintails, curly hair, star |
| Личность | |
| Age | 13 |
| Height | 145cm |
| Weight | 37kg |
| Birthday | March 25 |
| Sign | Aries ♈ |
| Blood Type | O |
| Bust | 72cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 77cm |
| Hobbies | Othello, Baseball, Gardening |
Меню
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Yayoi Takatsuki
Профиль
Yayoi Takatsuki is a character from The Idolmaster (game).
They have been indexed as Женщина Подросток with бирюзовый eyes and Оранжевый hair that is To Neck length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | бирюзовый | |
| Цвет волос | Оранжевый | |
| Длина волос | To Neck | |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster (game) (2007)
The Idolmaster: Live for You! (2008)
The Idolmaster SP (2009)
The Idolmaster 2 (2011)
The Idolmaster (2011)
The Idolmaster: Cinderella Girls (2011)
The Idolmaster Shiny Festa (2012)
Puchimas! Petit Idolmaster (2013)
The Idolmaster: Million Live! (2013)
The Idolmaster One for All (2014)
THE iDOLMASTER Platinum Stars (2016)
THE iDOLMASTER: Stella Stage (2017)
THE IDOLMASTER POPLINKS (2021)
The Idolmaster Starlit Season (2021)
The Idolmaster: Million Live! (anime) (2023)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| kucai joined |
| Niwatori joined |
| H0neymoon joined |

Facebook 