One of the notable characters from 1/7 no Mahoutsukai, Misuzu Kirishima is recognized for very long Синий hair and Синий eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 71028 |
|---|---|
| Name | Misuzu Kirishima |
| Other Names | 霧島 美涼 (きりしま みすず) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | 1/7 no Mahoutsukai |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Miku Ozaki, 尾崎未來, おざき みく |
| Теги | school uniform, tights |
| Личность | |
| Height | 174cm |
| Weight | 58kg |
| Bust | 84cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 85cm |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Misuzu Kirishima
Профиль
Misuzu Kirishima is a character from 1/7 no Mahoutsukai.
They have been indexed as Женщина Подросток with Синий eyes and Синий hair that is Hip / Past Hip length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Синий | |
| Цвет волос | Синий | |
| Длина волос | Hip / Past Hip | |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| black_silence123 joined |
| LordOfFrenziedFlame joined |

Facebook 
1/7 no Mahoutsukai