Nana Nanashiro is one of the main characters from Apostle of the Gospel known for short Розовый hair and not visible eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 91912 |
|---|---|
| Name | Nana Nanashiro |
| Other Names | 七白奈々(ななしろなな) |
| Role | Main Character |
| Primary Assignment | Apostle of the Gospel |
| Media Type | h-game |
| Voiced By | Chiroru Mirai, 大山チロル, |
| Теги | |
| Личность | |
| Height | 168cm |
| Weight | 52kg |
| Bust | 98cm |
| Waist | 60cm |
| Hip | 99cm |
| Age | 24 |
| Blood Type | O |
| Cup Size | H |
Меню
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nana Nanashiro
Профиль
Nana Nanashiro is a character from Apostle of the Gospel.
They have been indexed as Женщина Взрослый with Not Visible eyes and Розовый hair that is To Ears length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Not Visible | (Красный) |
| Цвет волос | Розовый | |
| Длина волос | To Ears | |
| Очевидный Возраст | Взрослый | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Kawaii or NOT?!
| wffh joined |

Facebook 
Apostle of the Gospel
Apostle (series)