|
☰ Links
|
|
| ID | 78431 |
|---|---|
| Name | Vignette April Tsukinose |
| Other Names | 月乃瀬・ヴィネット・エイプリル(つきのせ・ヴィネット・エイプリル) |
| Role | Unsorted |
| Primary Assignment | Gabriel DropOut |
| Media Type | Аниме |
| Voiced By | Saori Oonishi, 大西沙織, おおにし さおり |
| Теги | school uniform, sweater, knee highs, hairclip, ponytail, pjs, toy |
| Личность | |
| Birthday | October 10 |
| Sign | Libra ♎ |
| Height | 155cm |
| Weight | 45kg |
| Bust | 80cm |
| Waist | 57cm |
| Hip | 82cm |
Меню
|
|
| Day | |
2 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
1 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Vignette April Tsukinose
Профиль
Anime girl Vignette April Tsukinose is a character from Gabriel DropOut.
They have been indexed as Женщина Подросток with Фиолетовый eyes and Фиолетовый hair that is To Shoulders length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Пол | Женщина | |
| Eye Color | Фиолетовый | |
| Цвет волос | Фиолетовый | |
| Длина волос | To Shoulders | |
| Очевидный Возраст | Подросток | |
| Уши Животных | Нет |
Отношения
Appears as | Edit Assignments
Quotes | View all 496 | Add
|
2 likes
Why are you frying that?! |
|
1 likes
Keep going straight! |
|
1 likes
Cut that out! Sit down already. |
|
1 likes
Nothing. |
|
1 likes
Busy with your video games, you mean? |
|
1 likes
That's no way for an angel to live. |
|
1 likes
It's a Hell TV program that sellstoo-good-to-be-true junk. |
|
1 likes
There. All better. |
|
1 likes
Sorry, Prez, Satania's a little... |
Where to Watch | Powered by 
Images | Add
Comment
Similar Characters
Also from Gabriel DropOut
Kawaii or NOT?!
| rubyRoo joined |
Natsumimi rated Aria the Scarlet Ammo ★★★★★
|
33
16
37
Facebook
Play Voice Sample
Gabriel DropOut

Natsumimi rated