One of the notable characters from Kyonyuu Fantasy 5 -Ouji Leen-, Belbel is recognized for hasta los hombros rubio / amarillo hair, rojo eyes, and cuernos ears.
|
☰ Links
|
|
| ID | 142682 |
|---|---|
| Nombre | Belbel |
| Other Names | ベルベル |
| Role | Personaje Principal |
| Primary Assignment | Kyonyuu Fantasy 5 -Ouji Leen- |
| Tipo de Medio | h-game |
| Expresado Por | Rie Hoshika, 星鹿 りえ, ほしか りえ |
| Etiquetas | horns, bob cut, necklace, earrings, lipstick |
| Personalidad | |
| Bust | 95cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 85cm |
| Cup Size | J |
| Height | 157cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Belbel
Perfil
Belbel is a character from Kyonyuu Fantasy 5 -Ouji Leen-.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Rojo eyes and Rubio / Amarillo hair that is Hasta los Hombros length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Rojo | |
| Color de Cabello | Rubio / Amarillo | |
| Largo de Cabello | Hasta los Hombros | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | Cuernos |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imágenes | Add
Comentario
Member Features | Iniciar Sesión or Register
Kawaii or NOT?!
| Xaterrozad joined |
| abuuuu joined |
3
42
80
44
Facebook 
Kyonyuu Fantasy (Series)
Kyonyuu Fantasy 5 -Ouji Leen-