Kana Yabuki is a sin clasificar character from The Idolmaster: Million Live! known for al cuello naranja hair and marrón eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 75357 |
|---|---|
| Nombre | Kana Yabuki |
| Other Names | 矢吹可奈 |
| Role | Sin Clasificar |
| Primary Assignment | The Idolmaster: Million Live! |
| Tipo de Medio | mobile game |
| Expresado Por | Ibuki Kido, 木戸衣吹, きど いぶき |
| Etiquetas | idol, ahoge, mini skirt, belt, midriff, hairclip, necklace |
| Personalidad | |
| Age | 14 |
| Birthday | August 18 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 155cm |
| Weight | 43kg |
| Bust | 77cm |
| Waist | 54cm |
| Hip | 76cm |
| Blood Type | A |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Kana Yabuki
Perfil
Kana Yabuki is a character from The Idolmaster: Million Live!.
They have been indexed as Femenino Adolescente with Marrón eyes and Naranja hair that is Al Cuello length.
| Trait | Appears as | Official |
|---|---|---|
| Género | Femenino | |
| Color de Ojos | Marrón | |
| Color de Cabello | Naranja | |
| Largo de Cabello | Al Cuello | |
| Edad Aparente | Adolescente | |
| Orejas de Animales | No |
Relaciones
Appears as | Edit Assignments
The Idolmaster (Series) (2005)
The Idolmaster: Million Live! (2013)
The Idolmaster One for All (2014)
Idolmaster Million Live! Theater Days (2017)
The Idolmaster: Million Live! (anime) (2023)
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 