Nanase Katsuragi is a character from Ai Kiss 2 featuring até os ombros bordô hair and roxo eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 123404 |
|---|---|
| Nome | Nanase Katsuragi |
| Outros Nomes | 葛城七瀬 |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Ai Kiss 2 |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Sakura Hanazawa, 花澤さくら, はなざわ さくら |
| Tags | school uniform, twintails, cleavage, sweater, bracelet, hair ornament, butterfly |
| Personalidade | |
| Birthday | September 6 |
| Sign | Virgo ♍ |
| Blood Type | B |
| Height | 151.5cm |
| Weight | 43kg |
| Bust | 82cm |
| Waist | 54cm |
| Hips | 81cm |
Menu
|
|
| Day | |
0 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Nanase Katsuragi
Perfil
Nanase Katsuragi is a character from Ai Kiss 2.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Roxo eyes and Bordô hair that is Até os Ombros length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Roxo | |
| Cor de Cabelo | Bordô | |
| Comprimento do Cabelo | Até os Ombros | |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.

Facebook 
Ai Kiss 2
Ai Kiss 3