|
☰ Links
|
|
| ID | 51 |
|---|---|
| Nome | Misuzu Kamio |
| Outros Nomes | 神尾 観鈴, かみお みすず |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Air |
| Tipo de Mídia | romance visual |
| Dublado Por | Tomoko Kawakami, 川上とも子, かわかみ ともこ |
| Dublado Por | Mónica Rial, , |
| Tags | necklace, school uniform, cross, ponytail, hair ribbon |
| Personalidade | |
| Birthday | July 23 |
| Sign | Leo ♌ |
| Height | 159cm |
| Weight | 46kg |
| Personality | Energetic, Friendly, Kind |
| Blood Type | O |
| Bust | 83cm |
| Waist | 55cm |
| Hip | 82cm |
Menu
|
|
| Day | |
8 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
16 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
52 Character of the Month nominations |
|
Misuzu Kamio
Perfil
Anime girl Misuzu Kamio is a character from Air.
They have been indexed as Feminino Adolescente with Azul eyes and Loiro / Amarelo hair that is Até a Cintura length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Azul | |
| Cor de Cabelo | Loiro / Amarelo | |
| Comprimento do Cabelo | Até a Cintura | (Quadril / Depois do Quadril) |
| Idade Aparente | Adolescente | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações | Relations Graph
Niece of Haruko Kamio
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
Bonkers faved Delicious in Dungeon (Anime)
|
| Bonkers joined |
3438
83
55
82
Facebook 
Air (Anime)
Air
Bonkers faved