Sakura Hinata is a personagem principal character from Aneimo Neo Second Sisters known for até os ombros azul hair and roxo eyes.
|
☰ Links
|
|
| ID | 20154 |
|---|---|
| Nome | Sakura Hinata |
| Outros Nomes | 日向 桜 (ひなた さくら) |
| Papel | Personagem Principal |
| Primary Assignment | Aneimo Neo Second Sisters |
| Tipo de Mídia | h-game |
| Dublado Por | Ryoko Tanaka, 田中涼子, たなか りょうこ |
| Tags | teacher, swimsuit, jacket, frills, shirt, skirt, midriff |
| Personalidade | |
| Height | 158cm |
| Bust | 100cm |
| Waist | 65cm |
| Hip | 91cm |
| Blood Type | O |
Menu
|
|
| Day | |
1 Character of the Day nominations |
|
| Week | |
0 Character of the Week nominations |
|
| Month | |
0 Character of the Month nominations |
|
Sakura Hinata
Perfil
Sakura Hinata is a character from Aneimo Neo Second Sisters.
They have been indexed as Feminino Adulto with Roxo eyes and Azul hair that is Até os Ombros length.
| Característica | Appears as | Oficial |
|---|---|---|
| Gênero | Feminino | |
| Cor do Olho | Roxo | |
| Cor de Cabelo | Azul | |
| Comprimento do Cabelo | Até os Ombros | |
| Idade Aparente | Adulto | |
| Orelhas de Animais | Não |
Relações
Appears as | Edit Assignments
Quotes | Add
i
Information
No quotes found. Members can contribute quotes here.
Where to Watch | Powered by 
Imagens | Add
Comente
Kawaii or NOT?!
| MrVladPlay joined |
| Natsu22s joined |
3
66
12
52
Facebook 
Aneimo Neo Second Sisters